Geoblog.pl    robas    Podróże    miała być Bułgaria ale wyszło trochę dalej... wakacje 2009    Fale w Sozopolu

Fale w Sozopolu

Bułgaria
Bułgaria, Sozopol

Kolejne 2-3 dni wylegiwania się na plaży, ale tym razem dodatkowa atrakcją były duże fale. Zmienił się kierunek wiatru i mieliśmy niezłą atrakcję w postaci całkiem sporych fal. Na początku był nawet zakaz kąpieli, ale że i tak nikt go nie przestrzegał ratownicy w końcu dali sobie spokój z wyganianiem turystów z wody. W międzyczasie popatrzyłem trochę na mapę i wyszło mi że z naszej miejscowości mamy tylko około 300km do Istambułu.

mirka66 - 2014-02-06 11:41
Sozopol jest cudowny.Chetnie tam znow kiedys wroce.

BoRa
BoRa - 2015-01-13 19:25
Byłam w Sozopolu świadkiem jakiegoś dziwnego zjawiska, może fala zwrotna, bo każdy kto wchodził do wody, nie mógł wyjść. Ratownicy mieli pełne ręce roboty, aż w końcu całkowicie zakazali wchodzenia do wody.
Szczęście ze się nikt nie utopił. Tak że, czasami morze może być bardzo zdradliwe.

robas
robas - 2015-01-13 21:48
Kiedy my byliśmy też ratownik musiał wyciągać jedną z kąpiących się plażowiczek i jej dziecko. Chyba wiedzą gdzie występują szczególnie niebezpieczne miejsca i je obserwują bo dla normalnego człowieka ciężko jest odróżnić kiedy ktoś się wygłupia, a kiedy potrzebuje pomocy

robas
Robert