Geoblog.pl    robas    Podróże    miała być Bułgaria ale wyszło trochę dalej... wakacje 2009    „ciendobry, jaksiemasz, Walesa”

„ciendobry, jaksiemasz, Walesa”

Turcja
Turcja, Istambul

Po wyjściu z Błękitnego Meczetu trafiamy na plac gdzie jest pełno sprzedawców najróżniejszych pamiątek. Turcy to naród handlarzy i opanowali tą sztukę do perfekcji. Od razu słyszymy zewsząd pytania skąd jesteśmy. Na odpowiedź że z Polski pada jednym tchem „ciendobry, jaksiemasz, Walesa”. Wmurowało nas, przez cała drogę nie szło się z nikim porozumieć w żadnym języku, a tu facet mówi po polsku. Mało tego, miał mapę Istambułu i... polski przewodnik po mieście. Kupiliśmy u niego mapę i zestaw pocztówek. Oczywiście nie obyło się bez: special price for you my friend. Only today.

mirka66 - 2014-02-06 11:48
Taki problem z porozumieniem sie mielismy w Maroku.A w Marrakeszu mozna bylo mowic po polsku bo wszyscy rozumieli.

robas
robas - 2015-02-08 22:08
wystarczy że taki handlarz nauczy się kilku słów i od razu wzbudza we mnie dużą sympatię. Wolę kupić coś u niego niż u takiego co się wlecze za mną przez pół miasta próbując mi coś wcisnąć

robas
Robert