Geoblog.pl    robas    Podróże    Powrót do przeszłości - jedziemy na wschód    Powrót
2017

Powrót

Rumunia
Rumunia, Cabana Podragu

Od wyjścia rano do wejścia na szczyt mieliśmy dobrą pogodę, ale będąc na szczycie widzimy nadciągające chmury. Robimy kilka fotek, wpisujemy się do książki na szczycie, chwila na nakarmienie oczu widokami i szybko decydujemy się na zejście. No i w trakcie zejścia z Vistea Mare stało się to czego najbardziej się obawiałem. Gruchnęło mi kolano. I tak byłem zaskoczony tym że dopiero teraz. Przy tylu zejściach po drodze mogło się to stać już dużo wcześniej. Boli jak diabli. Każdy krok sprawia ogromny ból. Kijków używam teraz bardziej jako kul. Staram się odciążać kolano jak tylko mogę. Człapiemy krok za krokiem, a całą apteczkę ma przy sobie Kinga. Tymczasem weszliśmy w chmurę. Bardzo mocny boczny wiatr i siekące w twarz kryształki lodu nie poprawiają sytuacji. Widoczność bardzo spadła. Do tego stopnia że celowo uderzam kijkiem co kilka kroków w kamień żeby Piotr mnie słyszał. Wreszcie docieramy do rozwidlenia szlaków gdzie zostawiłem duży plecak. W dole widać schronisko. Chmura tak nisko nie zeszła, tam jest zupełnie inna pogoda. Mówię do Piotra żeby szedł przodem, niech zarezerwuje miejsce w schronisku, a ja się doczłapię. Zapalę czołówkę żeby mnie widział i będę powoli schodził. Droga od rozwidlenia do schroniska przewidziana na 30 – 45 minut, zajęła mi półtorej godziny. W międzyczasie Piotr już ogarnął spanie, poprosił szefową o coś przeciwbólowego i ruszył do mnie z butelką wody, która też już nam się skończyła. Jak ta woda smakowała, mmm… Doczłapałem do schroniska, dostałem od gospodyni tabletkę przeciwbólową, jakąś maść i zjedliśmy coś ciepłego. Zdjąłem z siebie mokre od deszczu z lodem ciuchy, przebrałem w świeże i ciepłe i tyle mnie było. Padłem momentalnie.

robas
Robert